Čarodějnické učení ve 3. třídě

14. 5. 2024

Projektové vyučování, které proběhlo 30. dubna, bylo zaměřeno na téma filipojakubské noci a pálení čarodějnic. Děti v tento den mohly přijít do školy v kostýmu čaroděje či čarodějnice. Dopolední vyučování bylo zaměřeno na nejrůznější aktivity spojené s tímto tématem.

Nejdříve jsme sledovali výuková videa na ČT edu. V českém jazyce jsme pracovali s básní Čarodějka od Lenky Jakešové. V textu jsme vyhledávali rýmy, slova básničky jsme zařazovali ke slovním druhům a u podstatných jmen jsme určovali mluvnické kategorie. Básničku si děti také opsaly a text opatřily obrázky. Nakonec se ji naučily zpaměti. V matematice jsme řešili slovní úlohy zaměřené na činnosti čarodějnic. Při počítání jsme si zároveň procvičili převody jednotek délky. Závěr dopoledního vyučování patřil výrobě čarodějnice. Umístili jsme ji na chodbu před naši třídu, aby nám toto netradiční dopoledne připomínala.

Děti si den v čarodějnické třídě užily. Zažily nejen spoustu legrace v kostýmech, ale také si zopakovaly důležité školní učivo.

Jana Kolmačková, učitelka 3. třídy