Lesní pedagogika v 6. třídě

Pondělní dopoledne jsme strávili v přírodě, konkrétně v lese kolem obce Lipovec. Naší průvodkyní byla Ing. Monika Bejčková ze Školního lesního podniku Křtiny, která si pro nás připravila pestrý program o životě místní fauny a flóry a který nám ukázal lesní ekosystém jako živý organismus. Během naší výpravy jsme bedlivě sledovali, co kde roste v závislosti na půdě a zvěři či ptácích, kteří se podílejí na rozšiřování semen, zahráli jsme si pohybové hry a imitovali jsme některá zvířata a ptáky v přírodě a rovněž zjišťovali a uvědomovali si, že my nemáme tak dobré vybavení jako jsou dobrý sluch, zrak a čich na rozdíl od některých obyvatel lesa. Velmi milých druhým průvodcem byl věrný poslušný přítel Moniky Bejčkové, bavorský barvíř (barvář) s výborným čichem, Brix, který měl něco společného s žáky šesté třídy, a to nekonečnou hravost. Všichni jsme uvítali jinak pojatou výuku, a to výuku blíž přírodě a v souladu s ní.

Mgr. Ivana Hallová