Návštěva u Burianů - 2. třída

14. 10. 2024

NÁVŠTĚVA 2. TŘÍDY U BURIANŮ

1. října jsme využili pozvání rodičů Burianových a navštívili jsme jejich zahradu. Tam nás čekalo překvapení. Skřítek Kleofáš potřeboval pomoct s podzimní zahradou, a tak tu nechal dětem úkoly. Děti je plnily nadšeně. Některé poprvé stříhaly větvičky stromů, sekaly trávník, sbíraly jablka, ořechy, při tom si zopakovaly poznávání ovocných stromů podle listů, vysvětlily si, proč se buduje kompost, ochutnaly plody zahrady, nasbíraly si lískové oříšky, spřátelily se se psem Belou a  s oblíbenou fretkou.

A samy si připravily pizzu! Na tu jim paní Burianová udělala těsto a pan Burian ji upekl v kamenné peci.

Děti odcházely šťastné, s dárečkem.

DĚKUJEME!

Zdeňka Bejčková