Policie ČR - Tvoje cesta načisto

26. 9. 2024

Naše cesta načisto – 8. třída

Dne 26. 9. 2024 v naší škole ve spoluprací s Policií ČR proběhla přednáška Tvoje cesta načisto. Přijela k nám paní policistka Lenka Petrželková. Měla pro nás přichystaný film, který byl o mládeži, která se snadno a rychle dostala do problémů. Z jednoho potáhnutí cigarety a dalšími následnými kroky se můžou vyvinout absťáky, vážnější nemoci, ale i smrt.

Hlavním tématem byly drogy a alkohol. Ve filmu byl naprogramovaný virtuální policista, ten nám pokládal otázky vztahující se k různým scénám z filmu.

Byli jsme rozděleni do pěti týmů, v každém týmu byl jeden kritik, vyšetřovatel, expert, psovod a technik – podle rolí jsme odpovídali.  Dohromady bylo 10 otázek. Tuto hru vyhrál tým oranžových. Na konci programu jsme si mohli vyzkoušet brýle, které simulují silné drogy, 2,5 promile alkoholu a další věci.

Přednáška byla super. Bavila nás a zanechala v nás hluboké zážitky a snad nás všechny poučila.

Výběr z článků žáků 8. třídy

Fotografie ZDE.