Zebra se za Tebe nerozhlédne

14. 10. 2024

ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE!

Ve středu 11. 9. nás navštívila por. Mgr. Lenka Petrželková z blanenského oddělení Policie ČR, aby prvňáčky seznámila s bezpečným přecházením silnice. Tento preventivní program zařazujeme pravidelně na začátek školního roku, abychom předešli případným nehodám.

Paní policistka dětem vysvětlila, kde je možné silnici přecházet, jak se správně rozhlédnout, ale také jak navazovat oční kontakt s řidiči přijíždějícími k přechodu.

Děti reagovaly výborně, spoustu informací už znaly z mateřské školy a od rodičů. Veškeré znalosti si hned ověřily v praxi přímo na přechodu pro chodce před budovou školy. Děkujeme Mgr. Petrželkové za přednášku a za upomínkové předměty pro prvňáčky. Poděkování patří i všem tolerantním řidičům, kteří nám ukázkově zastavili u přechodu.

Mgr. Karla Cabalová, tř. uč. 1. třídy

Fotografie ZDE.